Buková

Křížový buk - horské sedlo, název připomíná těžké boje za sedmileté války (r. 1757). Ustupující pruské vojsko, které po prohrané bitvě u Kolína ustupovalo přes Českou Kamenici a Chřibskou k severu, bylo v okolí Studence a Lísky přepadeno částí rakouské armády. Velká část z 486 padlých pruských a 163 rakouských vojáků byla pohřbena na lesní mýtině v sedle pod Javorem. Společný hrob byl označen křížem umístěným na statném buku u cesty, podle něhož se paseka začala nazývat U Křížového buku (stejně se dnes nazývá i méně známé rozcestí na západním úpatí Jedlové).
Křížek, připomínající hrob padlých vojáků, byl vždy upevněn na některém ze vzrostlých stromů u hájovny a je dodnes udržován. Po roce 1995 byl na loučce vedle silnice vztyčen nový kříž z dřevěných trámů.

Javor – vrchol (692,9 m.n.m.)

Naučná stezka Okolím Studence, část trasy naučné stezky v délce je součástí etapy. Stezka je zaměřena na Lužické lesy a význačné geomorfologické útvary.

Ovčácký vrch - vrchol (623 m.n.m.) leží severovýchodně od obce Horní Prysk.

Horní Prysk – obec, prvně zmíněna roku 1515, leží v údolí Pryského potoka. Dnes vyhledávaná rekreační oblast. V obci barokní kostel sv. Petra a Pavla.

trasa Buková