Lyžování

Lyžařský areál Polevsko

Lyžařský areál Polevsko leží v nadmořské výšce 550 metrů nad mořem mezi Medvědím a Polevským vrchem.
400 metrů dlouhý vlek typu Poma dopravuje lyžaře nad dvě sjezdovky - 450 m modrou (turistická) sjezdovka, 400 m červenou (závodní) sjezdovky. Obě sjezdovky jsou od 16:00 hodin plně osvětleny.
V areálu se nachází i malý provázkový vlek pro děti včetně cvičné louky.

Lyžařský areál Prácheň

Areál má k dispozici 3 sjezdovky rozděleny podle stupňů obtížnosti. Parkoviště je umístěno vedle Motorestu U KONĚ, který je přilehlý hlavní silnici.
Vlek je klasická POMA, která je pravidelně udržovaná a splňuje všechna bezpečnostní kritéria, dle kterých je každoročně uvolněna pro zimní provoz. V neposlední řadě má k dispozici rolbu značky Kässbohrer, která má již za sebou službu v Alpském středisku. Díky této rolbě jsou sjezdovky připravené na perfektní požitek z jízdy.

Skiareál a snowpark Luž

Ski areál a snowpark Luž se nachází v srdci Lužických hor v malebné vesnici Horní Světlá nedaleko města Cvikov.
Jsou zde 2 lyžařské vleky - U Pitkina a Na třináctce. Oba vleky jsou osvětleny pro večerní lyžování.
Vlek u Pitkina je dlouhý 650 m a přepravní kapacita je 350 osob za hodinu. Převýšení stanic je 101 m. Sjezdovka je umístěna na široké cvičné louce - vynikající pro školy, začátečníky, a mírně pokročilé lyžaře.

Skiareál Horní Podluží

Skiareál Horní Podluží je moderní areál zaměřený především na rodiny s dětmi, který si díky své dostupnosti, vybavenosti a profesionalitě poskytovaných služeb získává stále větší oblibu mezi širokou veřejností. Areál je vhodný zejména pro rodiny s dětmi, které areál navštěvují především díky vysoké úrovni služeb zaměřených na dětskou klientelu.

Tratě a okruhy pro běžecké lyžování na Polevsku

Na Novoborsku, v okolí obcí Polevsko, Kytlice, Svor, Kamenický Šenov - Prácheň a Prysk jsou v zimním období udržovány tratě pro běžecké lyžování. Tratě se nacházejí v nadmořské výšce 500 - 626 m.n.m na hranici českolipského a děčínského okresu v krásné přírodě Lužických hor.
SKI Polevsko, obec Okrouhlá, která udržuje navazující okruhy, jsou s obcí Cvikov jedinými organizacemi, které v Lužických horách pravidelně udržují okruhy pro běžecké lyžování.