Hostince

Historický Hostinec & Hotel Nensch

Základy domu, typického hornolužického domu pro Lužické hory, byly postaveny v roce 1794 a sídlí zde jedna z nejstarších hospod s barem v našem městě Později byly rozšířeny jako ubytovna s hostincem, protože počet rekreantů se trvale zvýšil. Přicházeli především z center průmyslových odvětví, aby si užili čerstvý horský vzduch. V poloviny 19. století byl rozšířen na poště zájezdní hostinec, kde se koně a cestující zastavovali.

Horská bouda na Hvozdu

Horská bouda na Hvozdu (Hochwaldbaude) v Žitavských horách.
"Nad mraky, svoboda nezná hranic ...", kdysi zpíval Reinhard May. A ... svoboda je neomezená. Zimní atmosféra, mraky v údolí s výhledem na vrcholky Žitavských hor jsou prostě jedinečné. To musíte vidět. A po dlouhé túře se můžete těšit na posezení u teplých kamen se studeným pivem nebo horkým svařeným vínem. Takový je skutečný život.

Horský hostinec "Stará kovárna" Lückendorf

Hostinec "Stará kovárna" Lückendorf byl po roce 1990 převeden do vlastnictví obcí, ale stále chátral. Kovárnu, která tvořila společně s kostelem skutečné centrum města, zachránil před demolicí soukromý zhotovitel z Lückendorferu.

Díky vlastní iniciativě a štědré podpoře ostatních občanů a podnikatelů vystavěl restauratér Andreas Schüller horský hostinec "Stará kovárna Lückendorf" v přírodním parku Žitavské hory, který tak mohl být za pouhých sedm měsíců otevřen.

Hospoda u Pepíčka

Rozvoz obědů, grilovačky na míru, denně zajímavý výber jídel, příjemný personál. Kulečník, poker stůl, šipky, televize, wi-fi. Hovězí maso ze soukromého chovu.

Hostinec "Almanka"

Hostinec Almanka nabízí svým hostům rustikální atmosféru s krbem a domácím Lužickým jídlem a výhledem na horu Oybin.

Otevírací doba:
Po - Ne: 11:00 - 14:00 hodin / od 17:00 hodin.

Zavírací den: Úterý

Hostinec & Pension Forsthaus Hain

Tradiční hostinec od roku 1888, restaurace pod Hvozdem, v srdci přírodního parku Žitavských hor.
Budova se nachází v krásné klidné lokalitě v blízkosti lesa. V restauraci připravuje jídlo dle domácího stylu slavný šéfkuchař a sám přináší řadu specialit až na stůl.

Hostinec a Penzion Forsthaus Hain je rájem pro ty, kteří si opravdu chtějí užít klidnou dovolenou.

Hostinec Slunečná

Nachází se na východním svahu horského hřebenu - Česká Skála 629 m.n.m. / Kozlí 594 m.n.m. - v chráněné krajinné oblasti České Středohoří v Libreckém kraji. Leží samostatně na okraji obce Slunečná ve výšce 430 m.n.m. 12 km od okresního města Česká Lípa a 6 km od Nového Boru. Panoramatický výhled na středohorskou krajinu, zalesněné okolní kopce, kde žije velké množství zvěře a klidné prostředí dávají tomuto místu zvláštní charakter.

Hotel & historický hostinec Čertův mlýn

Čertův mlýn je nejstarší mlýn v Oybinu a byl postaven kolem roku 1500. První zmínka je v roce 1562 pod názvem "Bretmühle pod Oywin".
Název "Čertův mlýn" se pravděpodobně používá od roku 1800.

Herbener rodina a zaměstnanci si Vás dovolují pozvat na relaxační dovolenou v Horní Lužici na úpatí Oybinu.

Kammbaude

Je restaurace a penzion v nejmenším pohoří v Německu, Žitavských horách. Ve středu těchto hor se nachází lázně Oybin, Ortsteilen Hain a Lückendorf. Penzion Kammbaude se nachází na úpatí druhé nejvyšší hory Žitavských hor, Hvozdu (749 m).

Pension Jeschkenblick

Tento malý rodinný penzion se nachází v Žitavských horách, v nejmenším pohoří v Evropě, a je jediným místem v Německu s jižní expozicí hřebenu. Penzion je ideálním výchozím bodem pro mnoho výletů.