Hotely

Historický Hostinec & Hotel Nensch

Základy domu, typického hornolužického domu pro Lužické hory, byly postaveny v roce 1794 a sídlí zde jedna z nejstarších hospod s barem v našem městě Později byly rozšířeny jako ubytovna s hostincem, protože počet rekreantů se trvale zvýšil. Přicházeli především z center průmyslových odvětví, aby si užili čerstvý horský vzduch. V poloviny 19. století byl rozšířen na poště zájezdní hostinec, kde se koně a cestující zastavovali.

Hotel & historický hostinec Čertův mlýn

Čertův mlýn je nejstarší mlýn v Oybinu a byl postaven kolem roku 1500. První zmínka je v roce 1562 pod názvem "Bretmühle pod Oywin".
Název "Čertův mlýn" se pravděpodobně používá od roku 1800.

Herbener rodina a zaměstnanci si Vás dovolují pozvat na relaxační dovolenou v Horní Lužici na úpatí Oybinu.

Hotel Am Berg Oybin

Rodinný hotel v Oybinu, který je, díky své centrální poloze v lázeňském Oybinu, ideální základnou pro odpočinkovou dovolenou v Lužických horách a Trojmezí Německo - Polsko - Česká republika. Zde můžete být svědkem skladeb z dob dávno minulých nebo si můžete vychutnat úžasné a jedinečné přírodní krásy přírodního parku Žitavských hor při pěší turistice, cykloturistice a motocyklových výletech.

Hotel Oybiner Hof

V centru lázeňského města se nachází hotel "Oybiner Hof". Hotelové pokoje s kuchyní typickou pro Lužické hory, ale jsou možné i individuální dohody. Nejmenší pohoří v Německu má dobře rozvinutou síť turistických tras. Díky své centrální poloze v "trojzemí", Německo - Česká republika - Polsko, která je vhodná zejména pro jednodenní výlety do sousedních zemí.

Hotel Zum Hochwaldblick Lückendorf

Tento rodinný hotel má 23 pokojů v hlavní sezóně (46 lůžek), jsou to příjemné pokoje se sprchou a WC, TV, telefonem a některé s balkonem pro příjemný pobyt.
Restaurace nabízí každý den od 11:00 hodin regionální kuchyně, má 40 míst k sezení a bar. Za pěkného počasí je možné také povečeřet jako na slunné terase.

Land-gut-Hotel Café Meier

V romantické horské krajině Lužických hor a působivém pozadí pískovcových útesů hory Oybin se nachází Land-gut-Hotel Café Meier.
V rodinném hotelu můžete strávit pohodovou dovolenou a odpočinek od každodenní rutiny. Zde najdete komfortně zařízené pokoje, vynikající kuchyni a řadu sportovních zařízení. Vlastní cukrárna Vás bude rozmazlovat mimo jiné pochoutkami z bílého nugátu.

 

Naturparkhotel Haus Hubertus

"Haus Hubertus" je přírodní Parkhotel, který najdete v nejmenším pohoří v Německu, v přírodním parku Žitavské hory. Parkhotel se nachází v klidné a zalesněné poloze na okraji letoviska Oybin, obklopeného horou Oybin s dechberoucím horským církevním a historickým hradem a klášterem Oybin.

Parhotel Morris Nový Bor

Parkhotel Morris Nový Bor je seminární hotel se širokou nabídkou poskytovaných služeb, určený pro business klienty, jednotlivce, cestovní kanceláře i skupiny. Nachází se v klidné části města v rozsáhlém parku, nedaleko centra. Hotel byl vybudován v roce 1996 spojením původní novoklasicistní vily a navazujícím novým křídlem, sloužícím dnes jako hotelová část a atriová restaurace. Hotel se nyní se prezentuje novými dekoracemi sklárny Ajeto, moderní gastronomií, profesionálním personálem, rozsáhlým balneo centrem a solnou inhalační jeskyní.

Parkhotel "Zur alten Rodelbahn"

Malý romantický venkovský hotel v srdci letoviska Oybin. V idylickém prostředí obklopeném romantickou horskou krajinou Lužických hor najdete klid a relaxaci. Buďte hostem v rodinném secesním hotelu, který byl postaven v roce 1907 a v roce 1996 byl úspěšně zrekonstruován jako venkovský hotel.