Penziony

Chata Luž

Chata Luž se nachází přímo pod vrcholem nejvyšší hory Lužických hor, Luží (793 m.) na křižovatce červené a zelené turistické značky v nadmořské výšce 648 metrů.. Díky své poloze a vybavení je ideálním místem pro rodinné dovolené, školní výlety a školy v přírodě, firemní akce nebo jen krátká posezení u dobrého jídla a piva.

Chata Světlá

Penzion je vhodný pro rodinné pobyty, školy a školky v přírodě, firemní akce party apod.
V zimní sezóně je v blízkém okolí několik lyžařských vleků, což ocení zejména rodiny s dětmi a organizátoři lyžařských kurzů. V létě nabízí posezení na terase, u ohniště nebo lze využít venkovní bazén.
Našim hostům nabízíme ubytování bez stravování, se snídaní, polopenzí nebo plnou penzí. Hosté mohou využít vlastního vaření v naší depandaci, kde se nachází kuchyňka, vybavená elektrickým sporákem, varnou konvicí, mikrovlnou troubou a nádobím.

Georgia restaurant

Rodinná restaurace ve vesničce Slunečná na Českolipsku. Příjemné prostředí (v teplých dnech příjemné posezení na venkovní terásce), vlídná obsluha a skvělý gurmánský zážitek, skvostné jídlo. Možnost ubytování.

Otevřeno:
PÁ 16:00 - 24:00
SO 12:00 - 24:00
NE 12:00 - 22:00

Horská bouda na Hvozdu

Horská bouda na Hvozdu (Hochwaldbaude) v Žitavských horách.
"Nad mraky, svoboda nezná hranic ...", kdysi zpíval Reinhard May. A ... svoboda je neomezená. Zimní atmosféra, mraky v údolí s výhledem na vrcholky Žitavských hor jsou prostě jedinečné. To musíte vidět. A po dlouhé túře se můžete těšit na posezení u teplých kamen se studeným pivem nebo horkým svařeným vínem. Takový je skutečný život.

Horský hostinec "Stará kovárna" Lückendorf

Hostinec "Stará kovárna" Lückendorf byl po roce 1990 převeden do vlastnictví obcí, ale stále chátral. Kovárnu, která tvořila společně s kostelem skutečné centrum města, zachránil před demolicí soukromý zhotovitel z Lückendorferu.

Díky vlastní iniciativě a štědré podpoře ostatních občanů a podnikatelů vystavěl restauratér Andreas Schüller horský hostinec "Stará kovárna Lückendorf" v přírodním parku Žitavské hory, který tak mohl být za pouhých sedm měsíců otevřen.

Hostinec & Pension Forsthaus Hain

Tradiční hostinec od roku 1888, restaurace pod Hvozdem, v srdci přírodního parku Žitavských hor.
Budova se nachází v krásné klidné lokalitě v blízkosti lesa. V restauraci připravuje jídlo dle domácího stylu slavný šéfkuchař a sám přináší řadu specialit až na stůl.

Hostinec a Penzion Forsthaus Hain je rájem pro ty, kteří si opravdu chtějí užít klidnou dovolenou.

Hostinec Slunečná

Nachází se na východním svahu horského hřebenu - Česká Skála 629 m.n.m. / Kozlí 594 m.n.m. - v chráněné krajinné oblasti České Středohoří v Libreckém kraji. Leží samostatně na okraji obce Slunečná ve výšce 430 m.n.m. 12 km od okresního města Česká Lípa a 6 km od Nového Boru. Panoramatický výhled na středohorskou krajinu, zalesněné okolní kopce, kde žije velké množství zvěře a klidné prostředí dávají tomuto místu zvláštní charakter.

Kammbaude

Je restaurace a penzion v nejmenším pohoří v Německu, Žitavských horách. Ve středu těchto hor se nachází lázně Oybin, Ortsteilen Hain a Lückendorf. Penzion Kammbaude se nachází na úpatí druhé nejvyšší hory Žitavských hor, Hvozdu (749 m).

Motel Dutý Kámen

Motel Dutý kámen nabízí celoroční ubytování v budově motelu nebo v chatkách.

V motelu je 7 pokojů, z nichž některé jsou podkrovní. Všechny pokoje jsou vybaveny sprchou a WC. Stravování je zajištěno v útulné restauraci s krbem a letní terasou. Celé zařízení je vhodné jak pro individuální rekreaci a pobyty, tak pro firemní akce jako školení či semináře, sportovní soustředění a to nejen v zimě, ale i v létě.

Pension Abendröte

Pension je nekuřácký a nachází se přímo u lesa a na klidném místě 560 m nad mořem, umístěný v centru Žitavských hor.