Restaurace

Ajeto Restaurant

Unikátně propojená restaurace se sklářskou dílnou. Netradiční sklářská restaurace Ajeto v Novém Boru nabízí unikátní propojení špičkového kulinářského umění s uměním sklářským…

Chata Luž

Chata Luž se nachází přímo pod vrcholem nejvyšší hory Lužických hor, Luží (793 m.) na křižovatce červené a zelené turistické značky v nadmořské výšce 648 metrů.. Díky své poloze a vybavení je ideálním místem pro rodinné dovolené, školní výlety a školy v přírodě, firemní akce nebo jen krátká posezení u dobrého jídla a piva.

Georgia restaurant

Rodinná restaurace ve vesničce Slunečná na Českolipsku. Příjemné prostředí (v teplých dnech příjemné posezení na venkovní terásce), vlídná obsluha a skvělý gurmánský zážitek, skvostné jídlo. Možnost ubytování.

Otevřeno:
PÁ 16:00 - 24:00
SO 12:00 - 24:00
NE 12:00 - 22:00

Hospůdka ŠTĚSTÍ

Pohodově a vkusně zařízená restaurace Štěstí, v Arnultovicích na kraji Nového Boru, Vám nabízí nepřeberné množství kulinářských zážitků. V příjemném prostředí je Vám personál Hospůdky ŠTĚSTÍ připraven profesionálně nabídnout speciality šéfkuchaře, ale i klasická jídla, která jsou připravována s důrazem na kvalitu použitých surovin i standardy v servírování.

Hotel Zum Hochwaldblick Lückendorf

Tento rodinný hotel má 23 pokojů v hlavní sezóně (46 lůžek), jsou to příjemné pokoje se sprchou a WC, TV, telefonem a některé s balkonem pro příjemný pobyt.
Restaurace nabízí každý den od 11:00 hodin regionální kuchyně, má 40 míst k sezení a bar. Za pěkného počasí je možné také povečeřet jako na slunné terase.

Land-gut-Hotel Café Meier

V romantické horské krajině Lužických hor a působivém pozadí pískovcových útesů hory Oybin se nachází Land-gut-Hotel Café Meier.
V rodinném hotelu můžete strávit pohodovou dovolenou a odpočinek od každodenní rutiny. Zde najdete komfortně zařízené pokoje, vynikající kuchyni a řadu sportovních zařízení. Vlastní cukrárna Vás bude rozmazlovat mimo jiné pochoutkami z bílého nugátu.

 

Motel Dutý Kámen

Motel Dutý kámen nabízí celoroční ubytování v budově motelu nebo v chatkách.

V motelu je 7 pokojů, z nichž některé jsou podkrovní. Všechny pokoje jsou vybaveny sprchou a WC. Stravování je zajištěno v útulné restauraci s krbem a letní terasou. Celé zařízení je vhodné jak pro individuální rekreaci a pobyty, tak pro firemní akce jako školení či semináře, sportovní soustředění a to nejen v zimě, ale i v létě.

Motorest U koně

Velmi významným turistickým bodem je Panská skála u Kamenického Šenova, nedaleko které stojí Motorest u koně. Přímo pod Prácheňskou vyhlídkou a její lyžařskou sjezdovkou. Motorest nabízí speciality kuchyně, příjemné posezení na terase s vyhlídkou do přírody, pravidelně pořádané zábavné akce, ale také možnost ubytování.

Parhotel Morris Nový Bor

Parkhotel Morris Nový Bor je seminární hotel se širokou nabídkou poskytovaných služeb, určený pro business klienty, jednotlivce, cestovní kanceláře i skupiny. Nachází se v klidné části města v rozsáhlém parku, nedaleko centra. Hotel byl vybudován v roce 1996 spojením původní novoklasicistní vily a navazujícím novým křídlem, sloužícím dnes jako hotelová část a atriová restaurace. Hotel se nyní se prezentuje novými dekoracemi sklárny Ajeto, moderní gastronomií, profesionálním personálem, rozsáhlým balneo centrem a solnou inhalační jeskyní.

Pekelné doly

Pekelné doly známé také jako Lindavské kostely jsou rozsáhlé podzemní prostory a chodby v údolí říčky Svitávky. Nachází se mezi vesnicemi Velenice a Svitava, v podhůří Lužických hor blízko rekreační oblasti Máchovo jezero. Největší pískovcové uměle vytvořené podzemí v Evropě vzniklo v 18. století za dob hraběte Kinského. Voda k pohonu strojů protékala vytesaným 350 m dlouhým náhonem skrze skalní meandr řeky. Vchod do jeho systému je úzkým schodištěm ve skále nad silnicí naproti bývalé sklárně.